Leser/Okur

30 Ekim 2012 Salı

Fan Yiming


Ressam Fan Yiming, Fujian eyaleti doğumlu. 

O, Güzel Sanatlar Çin Merkez Akademisi Yağlıboya Resim Bölümü'nde gelişmiş çalışma aldıktan sonra profesyonel bir sanatçı oldu. Eserleri çeşitli farklı ülkelerden koleksiyonerler tarafından toplanan bir sanatçı. Onun sanat sergileri yurtiçinde ve yurtdışında ve çeşitli TV ekranlarinda olmuştur.

Çağdaş sanat olarak, stil 'karakter' temsil edip bir sanatçının 'mükemmellik' ölçüsü haline gelmiştir. 

1999 yılında, nihayet Tibet ziyareti onun uzun aziz rüyası gerçekleşmiştir. 

Derinden yerel kültürün dürüstlük ve saflığı ile dokundu, onların renkli ritüeller ve gelenekleri, zengin kültürel manzara ile birlikte, bir ani aydınlanma hissetti. 
Sanat tarzının herhangi bir önemi oldu ve onun düşünceleri netleşti. 

Sakin ve huzurlu bir zihin ile gerçek duyguların doğal fırçası ortaya çıktı. 

Fan Yi Ming - herhangi eğilimlere kontrolsüz, yavaş yavaş doğal, samimi mükemmellik arayan onun sanatsal dili, "arındırıcı".

Onun bazi Sergileri: 2012 Perspektif - Tianjin Halk Güzel Sanatlar Yayınevi'nden Fan Yiming Artworks. 2008 Çin Çağdaş Klasik Sanat Konu-Bağlama Kitaplar Yayınevi. 
2008 Güzel Sanatlar Frontier. 2006 Kuzey Şiirsel Çalışması Guangdong Eğitim Yayınevi. 2005 Kuzey Şiirsel Çalışması Pekin Endüstriyel Sanat Yayınevi. 

2005 Seç Sanat Eseri Koleksiyonu, Tianjin Yangliuqing Yayınevi. 2004 Yeni Sanatçı. 2004 "We Go Together" CCTV Mei Shu Xing Kong Programı. 2004 Birlikte We Go - Pekin Sanayi Sanat Yayınevi, Fan Yiming Güzel Sanatlar.

Hiç yorum yok: