Leser/Okur

5 Kasım 2012 Pazartesi

Christian von Schneidau

 
Ressam Christian von Schneidau, (1893-1976) Hollywood yıldızları ve Los Angeles,in elit resimlerinde tanınan Kaliforniya,lı portre ressamı. 
 
Von Schneidau İsveç,te 1893,te doğdu. O, ayrıca bir manzara ressamı ve onun öğrencileri Chicago Sanat Enstitüsü'nde öğretim için özel bir öğretmen oldu. 
 
Von Schneidau ayrıca 1938 yılında İskandinav-Amerikan Sanat Derneği'nin kurucusu ve uzun yıllar başkanı olarak görev yaptı. Ayrıca Kaliforniya Sanat Kulübü aktif bir üyesi oldu.

Christian von Schneidau Waldemar ve Sophie von Schneidau,dan doğdu. 
 
Baba ailesi asil biriydi ve onun ataları birçok İsveç hükümetinde görev yapmıştır. 
 
Babası bir at yetiştiricisiydi ve bu yüzden büyük bir arazi üzerinde büyüdü. Çoğu ressamlar gibi, o yaşta onun sanatsal yeteneklerini gösterdi ve teşviki özel dersler aldı. 
 
Von Schneidau ailesi ileAmerika'ya göç etti ve birçok İskandinavlar gibi, Minnesota,a yerleşti.
O Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük sanat okulu olan Chicago Sanat Enstitüsü, eğitim için bir burs kazandı. 
 
O Sanat Enstitüsü'nde resmi, Fransız Beaux-Arts tarzında eğitim aldı. O, orada genç sanatçı, Theodore Lukits ile bir stüdyo paylaştı.

Von Schneidau 1917 yılında Kaliforniya'ya taşındı ve hemen onun seçtiği ev sanatsal yaşamının bir parçası haline geldi. O 1918 yılında Kaliforniya Sanat Kulübü,nde yıllık sergide eserleri sergilendi. O, Amerikan Empresyonist Richard E. Miller ile araya geldi.
 

Hiç yorum yok: