Leser/Okur

19 Kasım 2012 Pazartesi

Gregory Frank Harris

 
Ressam Gregory Frank Harris, (Greg Harris) 1953 yılında Güney Kaliforniya'da doğdu. 
 
Annesi bir ressam ve babası bir madenci. Onun bir ikiz kardeşi, böcek bilimcisi. Beş yaşına kadar kil çizimi ve heykele başladı. Ortaokul ve lise boyunca seramik ve raku pişirimi eğitimi ve müzik dersleri aldı. 1972 yılında sanat ve tiyatro eğitimi için Long Beach Üniversitesi,ne katıldı. 
 
O, bu zamanda suluboya yapmaya ve şarkı yazmaya başladı. 
 
1973 yılından 1986 yılına kadar, o batı kıyısındaki otel daha sonra profesyonel 'konser' sonra, yerel gece kulüplerinde grublarda çaldı. 
 
Spokane, Washington,da yoldayken 1977 yılında, Fransız izlenimcinin bir kitabından esinlenerek, o kopyalama ve empresyonist ve eski ustaların eğitimi, akrilik ve yağlıboya resim yapmaya başladı.
 
 1980 yılında, bir büküm bir kader ile, onun eski ana kopya üç filmi "Annie" sona erdi. 1982 - 1996, ABD genelinde galeriler onun orijinal empresyonist yağlıboya, pastel ve suluboyalarını sattı. 
 
O yıllarda gösteriler sergileyerek ve ödüller kazandı. 1985 sonbaharında New York Sanat Öğrenci Ligi okudu ve 1987 yılında, LA Roxey Tiyatrosu'nda yaptığı özgün müzik yapan büyük bir grub ile bir araya geldi. 
 
1991 yılından 1996 yılına kadar o ve karısı artık boşanmış, Duxbury, Massachusetts,de yaşadı. Duxbury,da tiyatro toplulukları ve müzikal yapımları gerçekleştirilmiştir. 1996 yılında, Fechin Institute, New Mexico bir atölye iş bittikten sonra, Santa Fe taşınmaya karar verdi. Beş yıl boyunca orada yaşamış ve çağdaş realizm ve plein hava resim çalışmalarını sürdürdü. 
 
Kasım 2000'de daha hayattan boyamak için Lyme,ye CT taşındı. Ayrıca Lyme Sanat Derneği seçilen üye yanı sıra özel bir eğitmen oldu. Halen Richard Schmid ile Vermont Putney ressamlar grubunun bir üyesidir.
 

Hiç yorum yok: