Leser/Okur

12 Kasım 2012 Pazartesi

James Boren


Ressam James Boren, Waxahachie, Teksas,ta 26 Eylül 1921, tarihinde doğdu. O Lamesa, Big Spring, Sweetwater, Snyder ve San Antonio gibi güney ve batı Teksas birçok kasaba,da yaşadı. 

Kansas City Art Institute 1951 yılında güzel sanatlar derece diplomasi aldıktan sonra, Leavenworth, Kansas,ta St Mary Koleji,nde iki yıl boyunca güzel sanatlar öğretti. 

1956 ve 1965,da Denver, Colorado Martin-Marietta Company için bir illüstratör olarak çalıştı. Sanat Boren felsefesi her zaman geleneksel değerler üzerinde yoğunlaştı.

1965 yılında, Boren Oklahoma Fame Ulusal Cowboy Hall,in ilk sanat yönetmeni oldu.
1968 yılında Amerika Kovboy Sanatçılar üyesi oldu. O, daha sonra da başkanı ve sekreteri olarak iki dönem görev yaptı. 

O da eskiden Kerrville, Teksas America Museum Kovboy Sanatçılar olarak bilinen müze mütevelli orijinal kurulunda görev yaptı. Boren oniki altın madalya ve Amerika'da gösterilerine Kovboy Sanatçılar yarışmalarinda dokuz gümüş madalya verildi. 

1976 yılında Yılın Texas Sanatçısı seçildi. 1980 yılında Paris Grand Palais adlı bir gösteri katıldı ve 1981 yılında, Çin hükümetinin Pekin, Çin'de düzenlenen ilk Batılı sanat gösterisine katılmaya davet etti. O, 1989 yılında, Batı Sanat Akademisi'nin suluboya,da altın madalya kazandı.

Hiç yorum yok: