Leser/Okur

10 Kasım 2012 Cumartesi

John Michael Carter


Ressam John Michael Carter, Chicago, Illinois,te doğdu. Babası Carter, ile 16 yaşındayken ilk çizim çalışmalarına başladı. 

1968 yılında Chicago,da Amerika Sanat Academisi,ne katıldı. O Sanat Tasarım Merkezi Koleji katıldı. 

1970 yılında J. M. Carter Los Angeles'a taşındı. Orada ana okullarında klasik resim dersleri aldı ve 1972 yılında bir BFA derecesi ile mezun oldu. 

On yıl için Carter çizimde Louisville, Ky Jefferson Community College'de Kentucky Üniversitesi için resim sanatı öğretti. 

Ayrıca Scottsdale Sanatçı Okulu, Dallas Sanat Ligi ve Cincinnati Sanat Kulübü de dahil olmak üzere ülke genelinde sanat atölyelerinde de sık sık konuk eğitmen olarak katılmaktadır.

Ressamın1975 yılından bu yana 39 kez sergi gösterileri olmuştur. 

Tulsa, Oklahoma Gilcrease Müzesi; Amarillo Sanat Merkezi, Amarillo, Teksas, Los Angeles DeVille Galerisi, Kaliforniya, J. Todd Galeri, Wellesley Massachusetts; Santa Fe Meyer Galeri New York'ta Grand Central Gallery ile sergiledi. 

Diğerleri arasında Cincinnati Ohio ve Miller Galerisi bulunmakta. Carter birçok ulusal sergilerde ve Sanat Parkları dahil olmak üzere yarışmalarda resimleri göstermiştir. 

1991 Hubbard Müzesi Mükemmellik Ödülü ve Amerika'nın Sanatçıları Denver,da eserlerini göstermektedir. Onun portreleri hemen hemen her yıl derecelere girerek ödüller aldı.

Hiç yorum yok: