Leser/Okur

8 Kasım 2012 Perşembe

Kit Gentry


Nimetler hakkında Maui,li sanatçı Kit Gentry çiziyor. O, büyük ölçüde şanslı olaylarla dolu bir hayat ile kutsanmış olduguna inanıyor. 

Ressam sonuna kadar kendi becerilerini geliştirmek, ve sonunda kalıcı olarak Hawaii,ye yerleşmeyi kendi için izin vermiş durumda. Bunların hiçbiri ailesi, aile üyeleri ve arkadaşlarınin mali ve duygusal hem de sürekli desteği olmadan meydana gelmiş olamaz. 

Kit Gentry 1993 yılında Michigan,dan adaya hareket ederek, Haleakala volkanın yüksek yamaçlarında, Maui Upcountry ilçesinde yaşadı. Bu konumu o özellikle ilgi çekici bulur. Adalar benzersiz bir cazibeye sahiptir. 

Kit,e göre, Bu zor bir tropik ada beklenen kalite daha farklı olabilir soğuk hava, şömine ahşap-duman kokusu ve parlak ay ışıklı gökyüzüne karşı yükselen dalları ile dev ağaçlarin yükseklikleri ülkenin zengin karakterine katkıda bulunan eleman türleridir.

Antik Hawai ormani dağlık bölgenin en büyük konumlarindan biridir. Çeşitli nedenlerle Hawaii'nin ormanları büyük ölçüde son iki yüzyıldır azalma göstermektedir ki yerli ağaçlarin bircogu artık oldukça nadirdir. 

Kit, oralarin çizimleri yapararak ormanda çok zaman harcıyor. Yiyecek, su, sıcak giyim ve sanat malzemeleri ile yüklü bir sırt çantası taşırken kilometrelerce yürüyüş gerektirir. 

Sert hava koşulları ormanda yaygındır ve orada çalışırken hızlı hava değişiklikleri ona sürekli bir meydan okuma sunarlar ki, şaşırtıcı, onun en iyi çizimlerin bir şemsiye örtüsü altında yapılmıştır.

Bu Hawai'i büyük volkanları ve vadileri, nefes kesici manzaralar sunan Kit,in büyük yeteneğine panoramik formatta tasvir edilmesi için yalvarıyor gibi görünüyor. Gece sahnelerinde onun en ilgi çekici resimlerin bazılarını temsil eder.

Hiç yorum yok: