Leser/Okur

19 Kasım 2012 Pazartesi

Richard Schmid

Ressam Richard Schmid, 1934 yılında Chicago, Illinois,de doğdu. Onun sanatsal etkisine neden olan anne tarafından dedesi oldu. Manzara resmi, figür çizimi ve anatomi Richard'ın ilk çalışmaları oniki yaşındayken başladı ve Chicago,da Amerika Sanat Akademi,sinde William H. Mosby altında klasik tekniklere devam etti.

Mosby, Brüksel'de Belçika Kraliyet Akademisi ve Antwerp Üstün Enstitüsü mezunu. Avrupa ve Amerikan gerçekçilik üzerine bir teknik uzman oldu. 
 
Onunla Çalışmaları ilk, Flamanca Hollandaca ve İspanyolca ustaların kavramsal ve teknik yöntemlerini kullanarak eserler yaptı. Ancak, Richard'ın bireysel stil ve eserinin içeriği kişisel çizgide gelişti.

2005 yılında, Richard Schmid Washington'da yapılacak yıllık portre konferansta Amerika Portre Derneği Altın Madalya ödülü sunuldu. 
 
Richard Old Lyme, CT Güzel Sanatlar Akademisi Lyme College fahri doktora derecesi almıştır.

2000 yılında Metropolitan Sanat Müzesi'nde Grace Rainey Rogers Oditoryumu'nda Portre Sanatçılar Amerikan Derneği tarafından barındırılan törenlerinde, Richard Schmid başarısı John Singer Sargent Madalyası aldı. 
 
2005 yılının Mayıs ayında, Schmid Washington'da düzenlenen yıllık konferansında Amerika Portre Derneği prestijli altın madalya ödülünü aldı.

Kariyeri boyunca, Richard Schmid kitapları, makaleleri, atölye çalışmaları, seminerler ve sunumlar aracılığıyla televizyon sanat eğitimini teşvik etmiştir. 
 
O konularda Batı yarımkürede yaygın seyahatleri ve şu anda eşi Nancy Guzik ile New Hampshire yaşıyor. Richard Schmid çalışması West Wind Güzel Sanatlar, Falmouth, Cape Cod, www.WestWindFineArt.com MA tarafından temsil edilmektedir.
 

Hiç yorum yok: