Leser/Okur

15 Kasım 2012 Perşembe

Virgil Stephens


Ressam Virgil Stephens kendi hayat tecrübelerini yansıtan birkaç kaprisli müzik resimleri ile dramatik siyah - beyaz kalem çizimleri Batı resimlerini değiştirmektedir. 

Arizona çevresindeki çiftliklerde büyüdü. Virgil C. Stephens, boş zamanlarında kitap okuyarak ve ünlü sanatçılar ve tanınmış öğretmenler tarafından resim çalışmalarına başladı. 

Sağduyu onu ikna ederek tuval ve boya maliyeti yüksek olsa da o sonunda ince kalem çizimlerine konsantre olarak kariyerinin başladı.

Virgil arkadaşlarına nazaran daha yakından birşeylere bakmak için atlar, buzağı, midilliler, tavuk, yavru kediler etrafında büyüyen ve diğer memeliler hatta tanımlanamayan bir bolluk türlü canlıklar böcekler anatomisi hakkında bilgi depolamaktaydı.

Şimdi onun eserlerinin konuları inekler, atlar, yaban hayatı, kadınlar ve çocuklar (iki kızı ve iki oğlu olan), şüpheli karakter rodeo kovboy ve diğer benzersiz durumlarla geniş bir fotoğraf kütüphanesi var. 

Onun eşsiz görüntülerini Yerli Amerikalılar ve evcil hayvanlar ve yaban hayatı için kovboylardan oluşan geniş konu yelpazesi ile Virgil imzası ile sanat eseri yaratmak.

Hiç yorum yok: