Leser/Okur

16 Aralık 2012 Pazar

Anna Hyunsook Paik

 
Ressam Anna Hyunsook Paik, Seoul, Güney Kore doğumlu. A. H. Paik çizimde ve önde gelen figüratif Amerikalı ressam Sidney Goodman ile okudu ve Philadelphia Güzel Sanatlar Pennsylvania Akademisi'nde Barnet Will altinda ögrenim gördü. 
 
Liyakat burs ile Travelling William Cresson Avrupa, Benjamin West Ödülü ve diğerleri arasında Thomas Eakins Ödülü dahil pek çok prestijli ödül kazandı. 
 
Paik, 1997 yılında Londradaa ondan önce New Orleans, New York ve Philadelphia,de sergisini açmıştı.

Cork St Londra'da kişisel sergi ile birlikte, Mall Galleries, Güzel Sanatlar Kraliyet Akademisi'nde Yaz Sergisi, Ulusal Portre Galerisi Ödülü Portre BP, Aberdeen Art Portre Ressamları 'Yıllık Sergisi Royal Society katıldı. 
 
2003 yılında Garrick / Milne Ödülü, "RADA' Provası" başlıklı resim için bir ulusal resim yarışmasında birincilik ödülü kazandı. Resimleri mevcut Kraliçe  için Sörveyör de dahil jüri üyeleri tarafından oybirliğiyle ödül kazandı. Kazanan bu ödüllü eser şimdi Londra'da Garrick Kulübü Daimi Sanat Koleksiyonu asılıdır.

Paik,in favori konuları arasında natürmort ve portre, nü vardır. Derinlik ve zamansızlık resimlerinin peşinde, her zaman deneme Paik,in kişisel sembolizm ile yaşam süreli gücü yakalamak için çalışır. 
 

Hiç yorum yok: