Leser/Okur

11 Aralık 2012 Salı

Charlotte Lisboa

Ressam Charlotte Lisboa,ya çocukken, annesi çizmek icin duvar tahsis etti, duvarı sevdi! Bir genç olarak, okulda notdefterlerini her zaman okul notları yanında çizimler ve eskizler ile doldurulmuştur. 
 
Brezilya, Bahia nerede güzel sahne ve şehvetli özgür ruhlu insanları onun yaratıcı tarafını ortaya koydu. Ancak, doktorlar ve üniversite profesörleri olan bir ailenin çocuğu olarak doğmak, bu mesleği sanat yapmak için bir seçenek değildi. 
 
Bir genç olarak, ABD'de okula gönderildi ve Pennsylvania George Okulu'ndan mezun oldu. Bundan sonra Miami Üniversitesi'nde psikoloji ve kimya okudu ve Sanat lisans derecesi ile mezun oldu. O, sonra Miami Tıp Fakültesi Üniversitesi Epidemiyoloji ve Halk Sağlığı alanında yüksek lisans derecesi elde etti.

Bir yetişkin olarak sanat aşkını özellikle Paris,teki müzeler, Louvre ve Musée D'Orsay gezdi. Atmosfer, dil, kültür zenginliği Paris bu kez farklı oldu. İçinde tıklanan belki Fransız kanı idi.

Bir hobi olarak o Roberto Salazar ile sanat dersleri alarak başladı ve bu Velazquez, Degas, Sorolla, Sargent ve Klimt gibi ona ilham veren büyük ustaların eserlerinden kopyalayarak resimlere başladı.
 
O, sonra hayran olduğu çağdaş sanatçıların bazıları ile buluşmaya karar verdi. Bunlar Richard Schmid, Jeremy Lipking, Daniel Gerhartz, Scott Burdick, Mary Whyte, Jacob Collins ve David Leffel gibi sanatçılarla atölye çalışmaları ve konferanslara katıldı. 
 
Birkaç ders aldı onu çeken ve Casey Baugh, Alfonso Bonilla ve Floransa Akademisi,nde Stephen Balmen ile dersler dahil kontrollü bir ortamda, boyamak için canlı modelleri ile gösterilere katıldı.
 

Hiç yorum yok: