Leser/Okur

25 Aralık 2012 Salı

Chris Dellorco

Ressam Chris Dellorco, Los Angeles doğumlu. O, sanat ve mimarlık tarihi arasındaki etkileşim içinde ilk sanata ilgisi UC Gelişimsel Ekonomi alanında lisans derecesi ile başladı. 
 
Tamamen kendi kendini yetiştirmiş olsa da film endüstrisinin, çocuk ürünleri ve çocuk kitapları konusunda uzmanlaşmış, onun sanat kariyeri illüstrasyonun tüm yönlerini kapsıyor. 
 
Gerçek bir Rönesans adamı, Ekonomi alanında lisans derecesi ve başarılı bir sanat kariyeri ile birlikte, o başarıyla yazıldı ve uluslararası arenada tanınması, kısa ödüllü bir film yönetti.

Geçtiğimiz 15 yıl boyunca, Chris yaygın Home Video ambalaj konusunda uzmanlaşmış, baskı reklam için Disney en iyi illüstratörlerinin biri olarak kabul edilmiştir. Son "Lilo ve Stich" ve arasındaki her şeyi, "Aslan Kral" ödüllü His kapakları aralığı.

Eğlence alanında, o "Coming to America" ​​"Barbar Conan", "Nerds İntikamı", "Evlenen Adam", "Firma" ve diğerleri olmak üzere pek çok film afişleri resimledi. 
 
O Aladdin-Prince "için poster" Eating Raoul "," Who Framed Roger Rabbit "filmindeki çalışmasıyla Birincilik Ödülü," Kar Beyaz "için İkincilik Ödülü ve Finalisti Hollywood Reporter Key Sanat Ödülleri Gümüş Madalya ödülünü aldı". 
 
Ayrıca prestijli Belding ödül için finalist oldu. Ayrıca İllüstratörler Yıllık West Coast Sergisi Derneği yıllardır onun sanatını göstermiştir.

Chris başarıyla Westlake Village, California'da bulunan Görüntü Sanat Galerisi'nde yıllarca sanatını sergiledi. Onun resimlerinde Downtown Los Angeles Galeri Row 2. Cadde Puro ve Sanat Galerisi'nde şu anda bile vardır. Daha yakın zamanlarda, o Sanat Show prestijli Beverly Hills 'Affaire de göstermiştir. 
 
Onun sanat da Basquiat, Rauschenberg, Ed Ruscha'nin ve Yoko Ono gibi yan ünlü sanatçıların birlikte gösteren, Beverly Hills Lladro Galerisi'nde Tıp yıllık ihale için Sanatçılar dolduran ünlüler de yer aldı.
 

Hiç yorum yok: