Leser/Okur

19 Aralık 2012 Çarşamba

Cuong Nguyen


Ressam Cuong Nguyen,un memleketi Vietnam. O, 10 yaşından bu yana geleneksel portre ressamı olmak için eğitim aldı. O, hep insan yüzlerini çizmek için, içinde bir tutku olmuştur. Onu çevreleyen Silikon Vadisi sakinlerinin doğal güzelliği bulur ve bunu tuvale akseder. O, Saygon sokaklarında para kazanmak için erkekler ve kadınlar birer ilham modeli.

Insan formu onun odak noktasi olmasına rağmen, Cuong bir sanatçı olarak son derece çok yönlü kalır. Yahoo bir illüstratör olarak onu dünyada inceledi ve sevilen simgeler tasarlayan ressam olarak lanse eti. 

O, 24 x 16 metre gibi büyük kaldırım pastel tablolar oluşturmak için ABD ve dışında festivallere davet edildi. 

O, o zaman soyut çalışması için benzersiz bir göz geliştirdi. Onun birincil ana materyalleri pastel ve yağlıboya içerir.

Sanat her zaman Cuong Nguyen için bir tutku olmuştur. Onun resmi eğitimi Saigon Sanat Akademisi'nde başladı. 

Ressam Amerika,ya geldi ve onun, San Jose State Üniversitesi,nden illüstrasyon ve grafik tasarım lisansı var. O, okul aracılığıyla kendini ortaya koymak ve kazanmak için birden fazla işte çalıştı.

Cuong resimlerinde ışık, gölge ve çevre gerçekçilikve  kendi ruh ve duygusu yaratmaya bağlıdır. 

Cuong Amerika (OPA) Yağlı Boya Ressamlar Gerçekçilik ve Uluslararası Guild üyesidir.

Cuong, John Singer Sargent, Sir Lawrence Alma-Tadema ve Norman Rockwell gibi usta ressamların çalışmalarına hayran. Onun çağdaş  favori sanatçıları Jeremy Lipking ve Daniel Greene,dir.

Hiç yorum yok: