Leser/Okur

18 Aralık 2012 Salı

David Wells Roth

 
Ressam David Wells Roth, Florida'da doğdu. Boston dışında büyüdü ve eğitimini Ford Vakfı Bursu ile Boston Üniversitesi'nde aldı. 
 
1980 yılında, yaptığı çalışmaların ardından o şehir manzaraları ve 1982 - 1997 arası resimlerinde kentsel yaşamı boyamak için Paris,ten New York'a taşındı. 
 
Paris'te yaşarken o Boston ve Copley Fransız Toplum Kütüphanesi'nde kişisel sergi de dahil olmak üzere Paris ve Boston'da hem de çok sayıda karma ve kişisel sergiler olmak üzere Grand Pallais ve Cirque d'Hiver dahil Paris'te birçok grup sergilerine katılmıştır. 
 
1993 yılında, Roth dördüncü ve Lefranc & burjuva, Winsor Newton, Paris Les trophees de la Couleur sergi ve yarışma ödülünü aldı. 
 
1997 yılında döndükten sonra, New York'ta DFN galerilerde karma sergiye katıldı ve Boston ve Lowell, Massachusetts Whistler Müzesi Evi, Amerikan Mimarlar Enstitüsü,nde solo sergi açtı. 
 
O, Blanche E. Coleman Ödülü Yarışması'nda finalist oldu. 
 
Massachusetts Federal ve Eyalet Mahkemeleri Roth'un yargıda bulunan görevli insanların portrelerini almış ve 2007-2010 yılları arasında Porto Riko,da Birleşik Devletleri Federal mahkeme mevcut tüm 33 hakimlerin birer portrelerini boyamak için komisyonunu tamamladı.
 

Hiç yorum yok: