Leser/Okur

2 Aralık 2012 Pazar

Donald Clapper

 
Ressam Donald Clapper, Amerikalı Sanatçı.O, BA ile Colorado Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra 1983 yılında Lisans ile Florida,da başarılı bir gayrimenkul kariyerine başladı. 
 
1980 yılında Atlanta, Georgia Sanat High Museum,de orijinal William Harnett,in resmini gördükten sonra Trompe yağlıboya ve Klasik Realizm onun ​​dikkatini çekti böylece bir ivme oldu.
 
 1800'lü yılların ressamları icin Amerikan Trompe l'Oeil Okulu,nda kişisel bir çalışmaya başladı, özellikle, William M. Harnett, John Haberle ve John Peto eserleri üzerine. Yaşadığı Gainesville, Florida,da 1980-90 sırasında eserleri geliştirilmiştir. 
 
O gölgelemeye dolaylı aydınlatma Eski Ustaların uygulanan yöntemleri gibi gelişmesi bu sezon sırasında oldu.

1994 yılında Scottsdale stüdyosunda çalışmakta oldugu Arizona,ya taşındı. Usta Ressamın çalışması günümüzdeki bazı ustalardan, Ken Davies, Gary Erbe ve David Brega,da dahil olmak üzere trompe l'oeil tarzı üzerinde bir kez daha duruldu. 
 
2002 Nisan ayında, Donald Clapper Gerçekçilik Uluslararası Guild, klasik ve çağdaş gerçekçilik tarzına adamıştır bugünün iyi realist ressamlardan oluşan seçkin bir grup başlattı. Donald Clapper Ayrıca Sanatçılar Trompe l'Oeil Derneği başkanı.

2009 yılında Clapper "Dramatik Gerçekçilik" olarak adlandırılan yeni bir figüratif tarzda hazırlandı. Bu yeni şekil resimlerinde kompozisyon nüfuz çoklu ışık kaynakları ve renk sıçraması ile farklı ve heyecan verici bir şekilde rakam aydınlatan yeni bir stili temsil eder. Bu dramatik renkli aydınlatma rakam dram ve gizem yaratır.

Clapper çalışmaları ulusal hem de uluslararası tanınırlık kazanmıştır. O Uluslararası Sanatçı Dergi, Amerikan Sanatı İnceleme, Amerikan Sanatı Collector Magazine ve Sanat Haberleri gibi yayınlarda çok sayıda makale aldı. Eserleri Phoenix Sanat Müzesi, Wausau Woodson Sanat Müzesi, Wisconsin ve Santa Fe, New Mexico Güzel Sanatlar Müzesi gibi ülke genelinde birçok müzelerde özellikli olmuştur. Onun eserleri New York, Dallas, Santa Fe, LA ve Napoli, FL içerisinde ülke genelinde üst düzey galerilerde sergilendi.
 

Hiç yorum yok: