Leser/Okur

21 Aralık 2012 Cuma

Gladys Roldan

Ressam Gladys Roldan-de-Moras, Kolombiya ve Meksika kökleri ile daima gurur duyar. Gladys Roldan, sanat tutkusu ile renkli çalışma yansıtır. Güçlü renkler, yumuşak kenarlar, kenarları sert, ışık ve gölge ve o hızla gelişmekte olan sanatçı olarak kabul ediliyor.

Gladys, Monterrey, Meksika,da doğdu. O çok genç yaşta Sanat hayatına başladı. Ressam bir sanatçı olmak için dolambaçlı bir yol aldı. Tıp Fakültesi katıldıktan sonra sanatçı olmak için o umut verici tıbbi kariyerini bıraktı. O Texas Üniversitesi'nde diplomasını aldığı 1984 yılında Austin,e taşındı.

O, böylece Dan Gerhartz, Quang Ho, Morgan Weistling, CW Mundy, George Strickland, Frank Lalumia, Daniel Greene, Scott Burdick, Kevin Macpherson, Jeffrey Watts, Ron Rencher gibi seçkin ulusal ve uluslararası eğitmenler gözetiminde resim sanatını okudu. 
 
Sherrie McGraw, Ken Backhaus, Laura Robb, Johanna Harmon, Janice Yow Hindes, William Hocker, Harold Phoenix, Helen Van Wyk, John Budicin, CJ Beck, Profr. Richard Schmid tarafından Gustavo Trujillo Martin del Campo birlikte sınıflarında dersler aldı.

Gladys çalışmalarında Daniel F Gerhartz rehberligi altında bir sanatçı olarak büyüdü. O, aranan yetenekli bir eğitmen olarak Güzel Sanatlar Coppini Akademisi'nde yıl boyunca atölyede yağlıboya öğretir.

Onun resimleri Ulusal ve Uluslararası özel koleksiyoncular, San Antonio (UTSA) Texas Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri (USAF), San Antonio Art League Müzesi Daimi Koleksiyon, Universidad Nacional Autonoma de Mexico (UNAM), Hastaneler tarafından elde edilmiş Hukuk Firmaları, On-Board Software Co vb Onun sanat gibi "Lo Mejor de lo Nuestro (Univision) ve Architectural Digest International Edition yayınlanan TV programlarında yer almıştır. 
 
O böyle San Antonio Express gibi yayınlarda yer almıştır (Haberler, Prime Time, Tritonian, Sanat Business News, El Dictamen de Veracruz, ve La Voz Latina). 
 
Gladys birçok hayır kurumlarına eserlerinin gelirlerini bağışladı. 
 
Onun hayran kaldıgı sanatçılardan bazıları; John Singer Sargent, Anders Zorn Cecilia Beaux, Mary Cassatt, Joaquin Sorolla y Bastida, Nicolai Fechin, Richard Schmid, Jules Bastien Le Page, Dan Gerhartz Howard Sanden, Alphonse Mucha ve Abott Thayer vardır.
 

Hiç yorum yok: