Leser/Okur

19 Aralık 2012 Çarşamba

Jeremy Lipking

 
Ressam Jeremy Lipking, 1975 dogumlu. 
 
O, kısa bir süre içinde ülkenin önde gelen realist sanatçılarından biri olarak ortaya çıkmıştır. 
 
On dokuzuncu yüzyılın John Singer Sargent, Joaquin Sorolla ve Anders Zorn gibi realistler gibi, üstün yetenek olduğu rakiplerince kabul edildi. 
 
O, sadece otuz yaşında olmasından dolayı daha da dikkat çekicidir. Geçmişin bu büyük ressamlar gibi, Lipking bir virtüöz sanatçısı. Tuvallerin inandırıcı görüntülerinin büyülü aura boya alanını ortaya çıkaran deha demek dogru olur.

Gerçekçilik, imitasyon bir sanat olarak yirminci yüzyılın en deneyimli ressamını ortaya çıkartmaktadır.
 
 Jeremy Lipking gibi bir ressam tarafından uygulanan zaman, gerçekçi boyama ile güçlü bir yaratıcının varlıgını ortaya koyar. 
 
Çok izleyiciler bir fotoğraf gibi görüyor, aslında Lipking vizyonu bir kameranın ne yaptığının tam tersidir. Bir fotoğraf sert bir mekanik desen renk ve gölge tüm ilişkileri azaltarak, bir görüntü düzleştirmek eğilimindedir. 
 
Lipking,in beceri ve konu etrafında soruşturma yeteneği yatıyor. O, çok hassas göz ile her değeri görüyor ve çoğu insanın göremediği renk tonunu ve nüanslarını o görüyor. 
 
Daha da inanılmaz, o boyalı görüntü içine son derece incelikli vizyonu tercüme edebiliyor. Bütün büyük realistler gibi o güçlü kurgular oluşturmak için üstün yeteneğe sahiptir.
 

Hiç yorum yok: