Leser/Okur

19 Aralık 2012 Çarşamba

Judy Scotchford


Ressam Judy Scotchford, 1985 yılında resim yapmaya başladı ve o zamandan beri kendi boyama teknikleri ile geleneksel yöntemleri birleştiren bir sanatla bireysel bir yaklaşım geliştirmekle meşgul olmuştur. 

1997 öncesinde, yaptığı çalışmalarda vurgu yağlıboya ile yerli Avustralya yaban hayatı vardı, ama Afrika'ya onu ilk gezisi bu yıl büyük bir ilham verici etkisi, ve Afrika konularında değişti. Çünkü; onun çalışmalarının odak noktası insanların yanı sıra yaban hayatı vardı.

O, sanatsal ufkunu genişletmek için devam etmiştir ve şimdi Judy konularda geniş bir yelpazede tutar ve eserler boyar ama karışık medya portreler konusunda uzmanlaşmıştır.

 Judy,nin güncel konularında genellikle seyahatler büyük etken olmuştur. Bu yüzden onun eserlerinde dünyanın çeşitli yerlerindeki kültürel çeşitliliğin bir yansıması vardır.

Onun ayrıntılı tablolarındaki tasarım, renk ve güçlü tonlar zıtlıklar ve bir sevgi göstermek, insanların kişiliklerinin tasviri için benzersiz bir yol oluşturmuştur.

Vahşi Yaşam Sanatçıları 1987 - 1989 Toplum ve Queensland 'Avustralya Sanatçı' Magazine dahil olmak üzere yayınlanan pek çok dergilerde makaleleri oldu ve Australasia Inc Wildlife Art Society,de ödüller kazandı.

Judy 2001 - 2005 yılında RNA Brisbane Fuarı'nda ödül ve üçüncü ödül portre Şampiyonasını kazandı ve 2006 yılında Yüksek Övgüye mazhar oldu. 

Avustralya hem de yurtdışında birçok kurumsal ve özel koleksiyonlarda eserleri yer alıyor.

Hiç yorum yok: