Leser/Okur

11 Aralık 2012 Salı

Liana Bennett

 
Ressam Liana Bennett, 1948 Rhyl, Kuzey Galler,de doğdu. Ailesi 1954 yılında Kaliforniya'ya göç etti. 
 
Genç bir çocuk olarak çizime başladı. Liana,nın lisede sanat öğretmeni, Clayton Williams,ı bir danışman olarak buldu. William yönü ve desteği ile, Liana gençlik yıllarında zanaat,tan honlanmış. Sonuç olarak, Sanat Merkezi Okulu için bir burs kazandı ve mezuniyet sonrası Chouinard,da (Arts California Institute),ye katıldı.

Üniversiteden sonra, Liana bir stüdyo sanatçısı ve portre ressamı olarak çalıştı. 1976 yılında, Liana yanı resim dersleri öğretmeye başladı. 
 
1983 yılında, kuzeybatı çağrı hissi geldi ve Liana Bothell, Washington,a ailesiyle birlikte taşındı. 1984 yılında, o gençlere ve yetişkinlere güzel sanatlar eğitimi veren, Şemsiye Sanat Merkezi açtı. 
 
Liana Bennett, hala resim ve çizimde, sanat yoluyla öğrencilerinin yolculuklarında birlikte sanatı zevkle öğretmektedir. 80'li ve 90'lı yılların boyunca, ailesine ve Sanat Umbrella'yla bağlılığı kendi sanatını sürdürmeye ki ilk aşkına daha fazla zaman harcıyor.

Puget Sound bölgesel sanat gösterileri düzenli bir katılımcısı olarak Liana ulusal ve yerel yarışmalarda birçok ödül kazandı. Sanatçı dergisinde üç kez finalist artı sanatçı olmuştur. Onun North Light Books tarafından Sanatçı Fotoğraf Referans serisi yayınlandı. 
 

Hiç yorum yok: