Leser/Okur

26 Aralık 2012 Çarşamba

Marius Markowski

 
Ressam Marius Markowski,1976 yılında Polonya,da doğdu. O,1981 yılında Polonya,daki iç savaş benzeri durumu vesilesi ile İsviçre,ye kaçmak zorunda kaldı. Marius hayatıın ilk 5 yılını Polonya,da bir köyde geçirdi. 
 
Zaten okulda onun yaratıcı değişik tarafı ortaya çıktı. Marius Markowski, 17 yaşındayken Yağlıboya renkler onu yoğun bir meşguliyet ile tuval üzerinde bir hobi olarak sanata başladı. 
 
Aynı zaman zarfında o beşeri ve felsefi doktrinler ile derin endişe ile kendinde susuzluk hissetti. Bu ihtiyaç eğitimin tamamlanması ve Tibet felsefesi,ni yedi yıl çalışma almak için bir hazırlık aşamasındaydı. 
 
O, neredeyse 8 yıl resme ara verdi ki, tekrar eline ilk defa fırça aldı. Güneşli Brezilya'da olması nedeniyle bir kişisel olgunluğa erişen biri gibi hissediyordu kendini. 
 
Neyse yoğun boya ile kendini işgal etmesi büyük zamansal boşlukları basitleştirmişti. Onun ilk sergisi Rapperswil-Jona Sonja Galeri,nde oldu. Resmi, Pablo Picasso  eserleri ile aynı odada gösterildigine şaşırmıştı. 
 
O hakettigi yerdeydi artik ve sanatsal bir sevinçle çok çalışıyor ve bundan da şahsen büyük bir mutluluk duyuyordu. 
 
Ressam birçok sanatçı için büyük hayranlık besliyor bugün ona ilham olan günümüzün sanatçılarından biri Rusya'dan Vladimir Volegov
 
Dijital boyamada Jeremy Sutton,dan etkilenmektedir. Daha soyut ve oynak tarzı ona hitap eden bazen gerçekçi modellere göre daha fazla ve daha özgür ve bazen daha cesur fırça.
 

Hiç yorum yok: