Leser/Okur

3 Aralık 2012 Pazartesi

Santa Hitang

Ressam Santa Hitang, eğitimini Nehu Üniversitesi Shillong, Hindistan B.Sc aldı. İş Deneyimini bir Sanat ve El Sanatları öğretmeni olarak, 2002 gibi 1 yıl Paragon Okulu'nda çalıştı. Rato Bangala Okulu Sanat öğretmeni olarak çalıştı. Çeşitli Yayınevlerinde bir illüstratör olarak çalışmakta.

Onun cesitli sergi ve ödülleri; Okullardaki Sanat yarışmalarında çeşitli ödüller kazandı ve okullar arası düzeyde Hindistan Japonya 1982 " Kanagava dünya Çocuk Sanat rekabeti" ne katıldı. 3.lük ödülü, Ganesh, Singh Akademisi tarafından düzenlenen açık resim yarışması. Poster yarışması Dünya Nüfus Günü BS 3.lük ödülü. 
 
Principal Ödülü, Shuvatara Okulu, 1999. Ulus çapda Afiş yarışması BS Teselli ödülü Emniyetli Annelik. Ulusal Geniş Afiş yarışması. Ulusal Geniş Resim Yarışması BS 1.lik ödülü ve özel ödülü. Geniş Vadi Afiş Yarışması Prem Sagar Karmacharya tarafından 100 kez kan bağışında vesilesi 1. ödülü. 
 
Çocuk kitabı ve çocuk hikaye kitapları mükemmel çizimler yapmak için Edebiyat Derneği. Ressamin Atölye eğitimi. Nepal Illustrator atölyesi, Birleşik Görev. 4 Gün uluslararası eğitim atölyesi (STRC) 2000. 3 günlük Uluslararası Öğretmen atölyesi 1998. Bir günlük atölye STRC 2800. Sanat öğretmenleri atölye. Rato Bangala Okulu 2004. 
 
Yazar ve İllüstratörler British Council 2005 Çalıştayları. Ulusal Sanat Atölyesi, Dhulikel 2005. Chapangaon Sanat atölyesi B.S. 2004. Çağdaş Resim Sergisi Atölye, Patan Jaycees 2005. Onun Sergileri; Çeşitli Karma Sergiler Kathmandu, Nepal. 

Sikkim, Hindistan (Heyden Hall) 2001, Sıfır Yüzyıl, Nepal. Darjeeling, Hindistan 2006, Gantok Hills Lions Kulübü. Birgunj, Nepal. Birgunj Nirvana Sanat Galerisi nad Roatary Kulübü tarafından düzenlenen sergi.
 

Hiç yorum yok: