Leser/Okur

3 Aralık 2012 Pazartesi

Vasili Nesterenko

Ressam Vasily Igorevich Nesterenko, Pavlograd Rusya 1967 doğumlu. Moskovalı ressam Vassily Nesterenko yaratıcı çalışmaları ile göz doldurmaktadır.

Mükemmel akademik eğitimi ile bugünkü nadir yeteneği derin algı ulusal sanat hayatına yardımcı oldu. O tarzı ile bir olgunluğa erişiyor ve ulusal-uluslararası tanıma kazanıyor. O yüksek yaratıcı yeteneklerinin olduğunu sanat arenasına kaydetti. 
 
Onun eserleri arasında dini temalar üzerine portre, manzara, büyük boyutlu tarihsel brandası üzerinde kompozisyonlar görebilirsiniz.

Toplumun manevi yaşamı ve sosyal tutumu ve dönüşüm-değişim Sanat anlama Alexius II, Moskova ve tüm Rusya Patriği portreleri yapımında, simge-resim, kutsal yerlere geziler için ayrılmış resimlerden oluşan bir döngü cisimleşmiştir; Kudüs Diodoros, Patrik, diğer din adamları gibi.

V.Nesterenko sanatsal yöntemi portreci bir insanın doğası, kapsamlı bir çalışmaya dayanmaktadır. Onun portreleri bir karakter iletmede dikkat çekicidir. Ressam özel bir sıcaklık ile insanların manevi değerlerini açıklamaktadır. Kadın portreleri parlak harmonik görüntüler oluştururken ince bir lirik şairi olarak görür.

Peyzaj,da V.Nesterenko eserlerinde önemli bir yere sahiptir. V.Nesterenko Rusya etrafında bir çok seyahatler ve Avrupa ve Amerika,ya geziler yapmıştır.

Çok karakterli evangelist konular Kudüs, Diriliş, Havari Matthew, V.Nesterenko tarafından somutlaşan Epiphany içine Rabbimiz Entrance Mesih Moskova'da Savior Cathedral merkezi,nin en önemli parçası olarak bulunur.

Yaratıcı çalışmaları ile Vassily Nesterenko, Rusya Federasyonu, Sanat Rus Akademisi Sorumlu Üyes. Bir müzede ve büyük evlerde(villa-saray-konak) ve yabancı sergilerde onun resimlerini görebilirsiniz.
 

Hiç yorum yok: