Leser/Okur

26 Aralık 2012 Çarşamba

Vyacheslav Khabirov

 
Ressam Vyacheslav Khabirov, Ust-Kamenogorsk şehirde Kazakistan'da 1967 yılında doğdu. 
 
O, daha çocukluk yıllarında sanat için sevgi ve büyük ilgi gösterdi. O, yaratmanın en iyi yolu olarak 13 yasinda bir çocuk olan Vyacheslav Sanat okulu öğrenciligi Kazakistan Alma-Ata başkentinde gerçekleşti. 
 
O, cumhuriyet çapında sergilere katıldı . Eserlerine ödüller ve özel primler aldı.
 
 Mükemmellik hedefleyen sanatçı literatür ile çalışan ve geçmişin büyük ressamların etkisini okuyarak çok zaman geçirdi. 
 
O kendi stili, onun özel tekniği ve renk düzeni ile çalıştı. Okulu bitirdikten sonra, Vyacheslav babasının tesviki ile Mimarlık Enstitüsü'ne girdi. Ama dördüncü yılında o, aslında, mesleginin ressamlik olduğunu fark etti.

Sanatçının gelişmesi Bölgesel Çalışmalar BDT Kazakistan Müzesi'nde başladı. Bir restoratör olarak çalışmak, o simge-resim sanatının okudu. 
 
O, bazı anıtsal eserler yaratmışdır. Ayrıca şehirdeki birçok kültürel etkinlik tasarlanmıştır. 1994 yılından bu yana, sanatçı Moskova'da yaşadı. 
 
O farklı türlerde çalışır, ancak onun sanatının temel peyzaj ve deniz resimleri. 2000 yılından itibaren, Rusya Sanatçıları Yaratıcı Birliği üyesi olmuştur. Eserlerinin çoğu Rusya, Almanya, Çin, Japonya, BAE, ABD ve Fransa'nın özel koleksiyonlarına bulunur. 
 
Onun bir kac sergisi olmuştur bunlar; Moskova 2005 merkez evi. Moskova 2006 merkez evi. Eros - Moskova 2006 merkez evi olarak sıralayabiliriz.
 

Hiç yorum yok: