Leser/Okur

17 Aralık 2012 Pazartesi

William Schneider

 
Ressam William A. Schneider, Yağlıboya ve Pastel çalışan profesyonel bir sanatçı. 
 
O, form üzerinde ışık etkilerini araştırmak için figürler, manzaralar, natürmortlar çizimleri yapmakta. Hayatta belirli bir anı ve yeri, duyguyu yakalamak istiyor. W. A. Schneider, Sargent, Zorn, Repin, Fechin ve Sorolla,dan etkilenmiştir.

William başlangıçta Urbana Illinois Üniversitesi'nde sanat eğitimi aldı. Ancak, mezun olduktan sonra müzik işine (Rulet ve MGM) bir kariyere başladı. 80'lerin ortalarına bir yatırım danışmanlık firmasına girdi. 
 
O, 1990 yılında resim olan, ilk aşkına geri döndü. William Park ve Ted Smuskiewicz ile yağlıboya ile figür çizimi okudu. Hünerleri Chicago Sanat Amerikan Akademisi'nde tastik edildi. 
 
O, Carolyn Anderson, Dan Gerhartz, Scott Burdick, Harley Brown, Scott Christensen, Huihan Liu, David Leffel ve Richard Schmid ile çalıştaylar aracılığıyla öğrenimine devam etti.

William Batı Sanatı, Güneybatı Sanat, Amerikan Sanatçı, Uluslararası Sanatçı, Pastel Journal ve Atölye Dergilerinde yer almıştır. 
 
Akademik Sanatçılar, Degas Pastel Society of America Petrol Ressamlar, Amerika Pastel Derneği, West Coast Pastel Society of America Portre Derneği ve Salon International: Onun eserleri de dahil olmak üzere sergilerde ödül aldı.

O, Amerika (OPA) Petrol Ressamlar, Chicago Plein Air Ressamlar, Ulusal Petrol ve Akrilik Ressamlar Derneği (NOAPS), Amerika Pastel Derneği, Palet ve Keski Akademisi ve Amerika Portre Derneği üyesidir. 
 
O, dokuz yıldır OPA yönetim kurulunda görev yaptı.
 

Hiç yorum yok: