Leser/Okur

8 Ocak 2013 Salı

Andrew Sterrett Conklin

Ressam Andrew S. Conklin, Harvey Dinnerstein'la ve Ronald Sherr ile New York Tasarım Ulusal Akademisi'nde resim eğitimi, ve portre ressamı Aaron Shikler ve ressam ve illüstratör David Levine ek dersler aldı. 
 
Conklin'in eserleri ABD boyunca sergilendi ve bir dizi ödül kazanmıştır. 
 
O Sanat ve Edebiyat Amerikan Akademisi ve Enstitüsü, Amerikan Sanat Terra Müzesi'nde ve Fairfield Üniversitesi'nde çalışmalarını sergilemiştir. 
 
Resimleri, National Academy sergisinde bir Julius Hallgarten Ödülü, Elizabeth Greenshields Foundation, Grant hem de ED hem de George Sugarman Vakıflar dahil olmak üzere ödül kazanmış. 
 
Onun portre konuları arasında ABD Bölge Mahkemesi yargıçları, W. Arthur Garrity Jr ve A. David Mazzone gibi ünlüleri içerir. Diğer önemli konuları Dr Theodore Ziolkowski, Graduate School Dekanı, Princeton Üniversitesi ve Sayın Bruce Sundlun, Rhode Island Valisi,ni içerir. 
 
Conklin Figüratif Sanat ve NYC Parsons School of Design of Graduate School,de resim öğretti. Halen Chicago Tasarım Harrington Koleji,nde öğretim üyesidir. 
 
Sanatçının eserlerinin Yeni Amerikan Resim Sergisi, Open Studios Basın No 29 ve 83,te yayımlandı ve Amerikalı Sanatçı Dergisi ve diğer süreli yayınlarda hakkında konular yazılmıştır. New York'ta Ulusal Sanat Kulübü üyesidir.
 

Hiç yorum yok: