Leser/Okur

14 Ocak 2013 Pazartesi

Daniel Bilmes

Ressam Daniel Bilmes, işinin kalıcılığını etkilenen vücut oluşturmak için dünya çapında kişisel deneyimlerini onun eşsiz aile öyküsü karıştırır.

Daniel babası Semyon Bilmes,in vesayet altında Southern Oregon Sanat Okulu'nda sekiz yıl olarak o ömür boyu sanat eğitimine başladı. 
 
Daniel, akranlarından çok daha genç olsa da, hızla babası gibi en güvenilir ve güçlü hocalarından tarafından sivrilen biri olarak yükseldi. Hayatı boyunca Daniel,e ilham olan, Rafael, Ilya Repin, Ingres, Lawrence Alma-Tadema ve Rembrandt gibi ustaların etkisinde  kaldı.

Daniel, Anda Maui,nin Kuzey kıyısında resim yapmaya zaman harcıyor. Hawaii'nin yüce manzaraları ile birlikte güzel günbatımının, egzotik bitki ve yaban hayatı ve okyanus dinginliği, Daniel,in sanatsal idealleri peşinde kosmaşına ortam sağlamaktadır.

Daniel Bilmes resimlerinde zerafet, incelik ve sakin hümanizm için belirtilmiştir figüratif tarz bir sanatçı. O, 3. "Utrecht / American Artist Dergisi" ve bu yılki "Salon International" portre liyakat büyük ödülü sahibidir.

Daniel'in çalışmaları Rafael, Repin ve Rembrandt gibi ustalardan etkilenmiştir, ama en çok hayran oldugu sanatçı babası ve öğretmeni Semyon Bilmes,dir. 
 
Onun okullarda 19. yüzyıl Rus resim geleneğinde köklü tarzı çok kültürlü yetişmesi ve uluslararası seyahatlerden de esinlenmiştir. 
 
15 yaşına geldiğinde Southern Oregon Sanat Ashland Akademisi'nde eğitmen oldu. 
 
Çok sayıda ve çeşitli devam eden projelerin yanı sıra, Daniel Figüratif Sanat Los Angeles Akademisi'nde resim öğretir.
 

1 yorum:

Eston dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.