Leser/Okur

14 Ocak 2013 Pazartesi

Dia Aziz Dia

 
Sürekli hareket-seyahat Dia Aziz Dia, sanatını yaratmak için gerekli arka zemin oluşturmak için bu deneyimleri yaşadı. 
 
Babası nedeniyle Suudi Arabistan'da kültür hareketinin öncüsü oldu. O, seyahatlerinde Mekke'den Kahire, Hindistan, Cidde, Beyrut, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve İtalya'ya gitti.

Dia Aziz Dia, dört yıl boyunca kendini bulmak ve gerçekleştirmek için sürekli arayış ve çalışmalarla oldu. Roma Güzel Sanatlar Akademisi'nde Sanat okumak üzere bir burs kazandı.
 
O yıllarda çiçek ve Dia sanatsal vizyonu ve yetenekleri mükemmeldi. Suudi Arabistan dönüşünün ardından Sanat öğretmeni oldu. Dia bu monoton ve rutin yaşam nedeniyle onun sanatsal yeteneklerinin azaldığını hissetti çünkü bu pozisyon sadece 2 yıl sürdü.

Bu noktadan itibaren, Dia sanata konsantre olmuştur. O, sanat sevgisi ve yaşam ihtiyaçları dengelemek için birçok zorlukları geçti. 
 
Dia, Arap dünyalarda sanatın önde gelen isimlerin biri olması kendisi çalıştı. 
 
Bugün onun resimleri Suudi Arabistan'da önde gelen sanatseverlerce kabul görmektedir ve onun heykelleri birçok Cidde ana plazaları ve yollarında bazıları bulunmaktadır.

O başarılı bir ülkede gelenek ve ihtiyaçları dahilinde sanat ankraj temelini atmıştır. 
 
Bu başarıları Kültür ve öncü Suudi Sanatçıların eserlerine adanmış yayınları ile bir dizi ilk olarak sanat yayınlamak Yaratıcılık için Al Mansouria Vakfı var.
 

Hiç yorum yok: