Leser/Okur

15 Ocak 2013 Salı

Pablo S. Chias

Ressam Pablo Segarra Chias, İspanyol ressam. Seville,nin yoksul ve yeni İspanyol iç savaşlarla harap olmuş bir şehirde Macarena,da 1945 yılında doğdu. 
Bu şehrin kalbinde, Paul La Macarena mahallesinde yaşıyordu. 7 yaşında tuval üzerine ilk yağlıboyasını tamamladı. 
Babası onu usta olarak yerel lokaller dışında cesaretlendirici bir başlangıç ​​yaptığı ilk resmini sattı ve profesyonel bir taahhüt olarak sanata burada devam etti. 
Yerel esnaf onun fırça ve tuval ve yağlı boyaya olan azminden dolayı genç bir yaşta doğal yeteneğini kesfederek ilgi göstererek zaman komşuları ile terebentin ve vernik kullanmayı öğretti. 
Yani; Chias,in yoksul ailesine destek olmaya başladılar. O, zaman sonra 1660 yılında kurulan Seville Güzel Sanatlar Akademisi 18 yaşında katıldı. O kendi tarzı klasik sanatta kendi gerçek aşkı bulmak için alanında edindiği teknikleri ve bilgileri öğrendi. 
Sanatsal kültürde bu yeni bilgiye ulasıncaya kadar büyük ölçüde Murillo, Zurbarán, Ramos Garcia ve Gonzalo Bilbao Martínez (Bilbao Gonsalo y Gil Gómez) gibi sanatçılar tarafından etkilenmiştir. Kuzey Afrika Fas,a gitti. Resim Sergisi oldu, yeni kompozisyonlar, renkler Revels, şekilleri ve giyim. Hep hayal ve gizem bırakarak güzellik yakalar. 
Konular Chias,i " Batı dünyasında Doğu hayatı "en iyi ressamlardan biri yapar. Eserleri Arap Emirliği, Amerika ve İngiltere'de en önemlisi memleketi İspanya'da sistematik olarak toplanan eserler arasında olmuştur.

1 yorum:

Eston dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.