Leser/Okur

14 Ocak 2013 Pazartesi

Lena Sotskova

Ressam Sotskova Lena, 1963 yılında Moskova'da doğdu.
 Ailesi ve Rus aristokrasisinin nesillerin soyunun ve tek çocuğu, Sotskova anne babasının evi sanatçılar, müzisyenler ve aktörlerin ziyareti ile sanat ve kültürlerinden yararlanmıştır. 
Klasik müzik, eski ustaların tabloları, ve onu çevreleyen heykeller ile Sotskova sanatsal ve yaratıcı içgüdüleri hayat kazandı. Daha sonra annesinin kapsamlı seyahatleri ile Floransa, Paris, Londra, çeşitli Asya başkentlerinde ve Rusya'nın birçok bölgesinde ziyaret etti. 
Küresel sanat ve müzik yüzyıllardır çeşitli zengin ve engin kültürlere onun doğasında sanatsal niteliklerine kalıp vermeye devam etti. Ona sanat okulu ve son derece yetenekli ve çok beğenilen sanatçıların özel dersler aracılığıyla ve örgün eğitim için dört yaşında resim yapmaya başladı. 
On yedi yaşına kadar aynı anda müzik ve sanat incelenmesi olsa da o tuvale doğru kaymaya başladı. 
Genç yaşta Lena zaten yalnız bir yetenek ama ona hediye olarak bir usta olmak için yeterli olmadığını fark etti ve bu nedenle o çok ciddiye eğitim aldı. Sotskova Rusya'nın en rekabetçi sanat üniversitesine girmeye hak kazandı. 
Bu elit üniversiteye sadece üç yüz başvuranlardan bir olarak Lena Sotskova, öğrenci kabul edilmiştir. 
Sanatsal ve kültürel deneyimlerin zenginliği ve aldıgı örgün eğitim onu ​​yıllar sonra yerini canlı ve heyecanlı onu sanat damarı içine dürtü ve coşkulu yemeksiz New York'a taşındı. Onun yaratıcılığı gelişmeye acıktı ve New York'ta iki ortağı Hermitage, Long Island'da bir sanat galerisi açtı. 
Neredeyse hemen galerisinde onun yogun işi sebebi ile popülerlik ve ün kazandı. Birçok uluslararası ödül ile günümüzün en beğenilen ressamlardan biri, Lena Sotskova halen Miami, Florida bulunur.

Hiç yorum yok: