Leser/Okur

16 Şubat 2013 Cumartesi

Igor Vladimirovich Belkovsky

 
Ressam Igor Vladimirovich Belkovsky Rusya ve Uluslararası Ressamlar Konfederasyonu Yaratıcı Ressamlar Birliği üyesidir. 
 
Vladimir Belkovsky gibi ünlü fotoğraf sanatçı bir ailede Chelyabinsk şehrinde 1962 yılında doğdu. 1981 yılında Güzel Sanatlar Chelyabinsk Yüksek Okulu mezunu. 
 
Ressam üç yıl boyunca bir sanat okulunda öğretmenlik yaptı. 1985 yılında Profesör VN Zabelin tarafından incelenerek Moskova Surikov Sanatlar Enstitüsü'ne girdi. 
 
1991 yılında Enstitü,de başarılı olduktan sonra üç yıl boyunca Moskova,da öne geçmek ve yaratıcı çalışmalar için kendini sanata adamak ve genç ressam bir resim galerisi ile işbirliği yaptı. 
 
1996 yılında ilk kişisel resim sergisini başarıyla yaparak 1997 yılında, aile konuları başta olmak üzere ayrılmış tablolar sunularak ikinci bir kez sergide yer aldı. 
 
1997 yılında Vladimir Vinokur,un teşviki ile ressam Projesi "Yurtiçi Çevresi ve Sanat, Tiyatro ve Televizyon Rus Yıldızları" üzerinde çalışmaya başladı. 
 
Sanat Sergisi "Rus Yıldız" Rusya Federasyonu Gosudarstvennaya Duma binasında 2001 yılında ve 2002 yılında Merkez Ressam Evi,nde sunulan eserleri basın ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgiye neden oldu. 
 
Onun ABD, Fransa, İngiltere, Almanya, Hollanda, Macaristan, İtalya vs.. özel koleksiyonlarda tüm portreleri vardır. Igor Belkovsky resimler sanat galerilerinde ve dünyanın 17 ülkesinde özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.
 

Hiç yorum yok: