Leser/Okur

23 Şubat 2013 Cumartesi

Lance Hunter

 
Ressam Lance Hunter, Avrupa'da ve ABD'de birçok büyük şehirlerde galerilerde yaptığı tabloları ve çizimleri sergiledi. 
 
Bu kentler New York, Şikago, Baltimore, Indianapolis, Portland, Seattle, St Louis, Cincinnati, Houston ve Philadelphia bulunmaktadır. Hunter, bölgesel ve ulusal jürili sanat sergilerinde yirmi altıdan fazla ödül aldı. 
 
Uluslararası Sanatçı Dergisi yarışmasında finalist olarak seçildi. Hunter, Springfield Sanat Müzesi için satın alma ödülü dahil Suluboya,da ABD,de 2010 yılında iki ödül aldı. Onun suluboya eserleri aynı zamanda New York, Doğu Washington Suluboya Derneği 16. Yıllık Sergisi ve Texas Suluboya Derneği 54. Yıllık Sergisi Amerikan Suluboya arasında Yirminci Adirondacks Ulusal Sergisi'nde ödül için seçildi. 
 
1999 ve 2001 Yıllık Sanat yarışmalarında finalist olarak seçildi. Lance Ulusal Suluboya Derneği bir imza üyesi ve Ulusal Onur Topluluğu Suluboya ABD'den ödül kazananlar,a bağlı bir üyedir. 
 
Hunter Amerika Ulusal Sergi, Ulusal Yağlıboya ve Akrilik Ressamlar Derneği Yağlıboya Ressamlar ve Güney Simgelemesel Ressamlar Ulusal Serginde yağlıboya eserleri sergilendi. 
 
Texas,ta 2001 yılında Texas Downtown Derneği En İyi Kamu İyileştirme Projesi Cumhurbaşkanlığı Ödülü'nü aldı. Lance Hunter Oklahoma,da sanat öğretim görevlisi olarak Northeastern State Üniversitesi Sanat Doçent olarak görev yapmaktadır. 
 
Karısını, sanatçı Sylvia Nitti ve iki çocuğu, Brooke ve Chase ile birlikte yaşıyor. 
 

Hiç yorum yok: