Leser/Okur

23 Şubat 2013 Cumartesi

Sylvia Nitti

 
Ressam Sylvia Nitti, Larnaka, Kıbrıs,ta doğdu. 
 
O Larnaka Pancyprian Lisesi'nden mezun olduktan sonra, o Brescia Üniversitesi ve Kentucky Özel Üniversitesi,ne katıldı. 
 
Sylvia öncelikle boyama ve çizim üzerinde durdu. O çalışmaları ile Sanat lisans derecesi aldı. Brescia,da iken, Anna Eaton Stout Sanat Burslu aldı. Ressam Sylvia Nitti ABD'de çok sayıda ulusal sergiye iştirak etti. 
 
Bunlar; New Mexico Pastel Derneği Ulusal Pastel Sergisi ve Eastern Washington Suluboya Derneği 16. Ulusal Sergilerini içerir. 
 
2002 yılında, onun çalışmaları New York'taki Amerikan Sanatçılar Profesyonel Ligi 74. Büyük Millet Sergisi için seçildi. 
 
Eserleri "Pastel A.B.D." seçildi 2003 yılında Kaliforniya'da 17. Yıllık Uluslararası Fuarı,nda jürili sergilerde sayısız ödüller aldı. 
 
Sylvia,nın Lefkoşa, Kıbrıs'ın başkenti Peter Galerisi,nde 2 Avrupa'da yaptığı çalışmalardan oluşan bir sergisi olmuştur. Eserinin biri Lefkoşa,da Çağdaş Sanat Müzesi State Collection tarafından satın alınmıştır. 
 
2006 yılında, ortak sergisi kocası, Lance Hunter ile çalışmaları Larnaka, Kıbrıs,ta Kypriaki Gonia Galerisi,nde yer aldı. O, 2001 yılından beri Northeastern State University'de çizim ve pastel dersleri vermiştir.
 

Hiç yorum yok: