Leser/Okur

19 Şubat 2013 Salı

Wang Yunpeng

 
Ressam Wang Yunpeng, 1955 yılında Jilin Eyaleti,nin bir köyünde doğdu. Wang YP, Yağlıboya,da uzmanlaşmış bir sanatçı. 
 
Her kişinin ruhundan ruhun ışığı çoğaltmak için benzersiz ve tarifsiz bir dünya yatmaktadır. Gerçeklik ve hayal arasında sürekli değişim sanatçının ilhamı ve farklı hediyeleri farklı sanatsal bakışına manevi anlayışlar esin kaynağı oldu. 
 
Wang YP, basit tarzı, samimi duygulara yaptığı çalışma, gerçekçilik hassas vuruş göstermek değil, aynı zamanda güçlü bir romantik duyguları ile dolu görsel sanat yaratmaktadır. 
 
Çin Halk Yağlıboya Resim teması 20. yüzyılda resimde bir form yükselişi olmustur. 1950'lerde ve 1960'larda olduğu gibi kırsal alanlarda ve çiftçilerin performansının gerçekçi yaklaşımı yansımıştır tablolarda. 
 
Çin resimleri 1980'lerde gelişti ve giderek ana akıma doğru yöneldi. Gerçekçi bir resim tarzı gibi, kendi geleneksel temel nokta, modern süreç, emilim, sindirim ve geleneksel ötesinde ve nihayet kişiselleştirilmiş bir tarz şeklinde ulaşmak ve ideografik komple gelir Wang yağlıboya tablolarında. 
 
Gençlik, onun ruhu sanatsal yaratmaya ve derin sorunları öğrenmek ve keşfetmeye başlattı ve de bedeni bir arada keşif bulmayı öğrenip o, gerçekçi Sanat dünyasının, manevi evine sadık kalmıştır. 
 
Onun Jilin Günlük "Doğu ve Batı" dergisi,nde eserleri yayımlandı. 
 
Amerika Birleşik Devletleri,nde iki sanatçı "Günaydın, River City" Eserleri, "Picasso'nun Güvercini," Kanto Koca Kız - Büyük Fiziği " gibi eserleri en bilinenidir. 
 
Yağlıboya,da "Sonbahar izlenim" 8. Ulusal Sanat Sergisi için seçildi. Ressam Wang YP,nin "Çin Çağdaş Sanat Koleksiyonu yayımlanmıştır.
 

Hiç yorum yok: