Leser/Okur

31 Temmuz 2013 Çarşamba

Guan Weixing

 
Ressam Guan Weixing, 1940 yılında Dunhua Bölgesi, Jilin Eyaleti, Çin,de doğdu. 1960 yılında, girdiği Guan Weixing Luxun Güzel Sanatlar Akademisi,nden 1962 yılında mezun oldu. 
 
Şimdiye kadar eserleri yayınlanan ve toplanan aynı zamanda Japonya, Fransa ve Amerika'da gibi ülkelerde uluslararası birçok ulusal sergilerde eserleri sergilendi. Bunlar arasında, "ilk kar" Amerikan suluboya sergide altın madalya kazandı. 
 
Guan Weixing tarafından 80'den fazla resim, 1992,1993 ve 1994 yılında Uluslararası En İyi İllüstrasyon Ödülü kazandı. Suluboyada son derece en başarılı ressam olarak övgüyle söz edilir. 
 
Onun yapısı sağlam, doğru kalıp alma, kolay stili, renkleri zarif. Tüm dünyada en iyiler arasında bir büyük usta, çok çok yetenekli sanatçı. İngiliz Kraliyet Suluboya Derneği eski başkanı liderliğindeki "on top"a katılmak için Asya'dan tek üye olarak seçildi. 1998 yılında, Pekin'de düzenlenen Guan kişisel sergisi oldu. 
 
2005 yılında, Guan Weixing Ambleside Galeri daveti üzerine ABD'de ilk kez bir solo sergi düzenledi ve bu büyük bir başarı oldu. Guan Amerikan Ulusal Suluboya Derneği üyesi olarak onurlandırıldı. O Amerikan halkı tarafından saygı gördü. 2007 yılında, Guan Weixing New York, Houston ve Greensboro,da sergiler yapmak için Amerika'ya gitti.
 

Hiç yorum yok: