Leser/Okur

11 Temmuz 2013 Perşembe

Mario Pavez

Ressam Mario Pavez, çok genç olduğu için ona büyük İspanyol ressam Joaquín Sorolla olarak ta lanse edilmekte. 
Şili gerçekçi ressam özellikle Şili,de bulundugu ve gördügü bazı geçici sergilerden etkilenmistir. Gerçekçiliğe duyduğu bir hayranlık vardır. 
2000 yılında Üniversite,den Chile Güzel Sanatlar bölümünden mezun oldu. Sonraki yıllarda İspanya'ya hareket ederek, Avrupa resminin geleneksel tekniklerini inceledi. 2003 yılında Madrid'de bulunan ve ressam Guillermo Muñoz Vera,nın yönettiği Sanat ve Çağdaş Yazarlar (Arauco) Vakfı tarafından burs aldı. 
Bu şarkıcının etkisinde ve geleneksel İspanyol ve Avrupa resim ile doğrudan kendi çalışmalarında önemli bir etkisi vardır. 2004'te Madrid Complutense Üniversitesi'nde "Çağdaş Sanat Kuram ve Uygulama" ustalığı yapar. 

Londra'daki Gallerilerde (2003, 2004, ve 2005) organize olanlar gibi, İspanya'da çeşitli sanat sergileri ve diğer bazı Avrupa ülkelerinde de yer almaktadır. 2006 yılından bu yana Madrid, Marbella, Miami ve Lanzarote sergi salonları ile Sammer Galeri ile çalışır. 
2009 Nisan ayında Tomelloso kentinde salonunda bir retrospektif sergi (Castilla La Mancha, İspanya) yaptığı çalışmaları gösterilmekte. Haziran 2009 yılında Sanat ve Barcelona bulunan Sanatçılar (Fundació de les Arts i els Artistes), Vakfı tarafından düzenlenen Figüratif Resim ve Heykel 4. Rekabet, en iyi finalist olarak himayesine alır. O İspanya yaşıyor ve Madrid,te çalışıyor.

Hiç yorum yok: