Leser/Okur

16 Temmuz 2013 Salı

Yang Yi

 
Ressam Yang Yi, (杨毅 油画) ünlü resim ve hat sanatçıları arasında modern ve çağdaş resim ve hat sanatının temsilcilerinden biri. 
 
Eserlerinin Elegant ve doğal tarzı, puslu havasında renk ağırlıklı olarak koyu tonlarda her zaman sonsuz tefekkür ve düş ve takdir doludur. 
 
Yang Yi yağlıboya karakterleri her zaman sabit bir o kadar da canlı performans ile psikolojik özelliklerin karakterini nasıl hayal etmek istiyorsan öyle bulabilecegin ve kendi iç tasvirini genel olarak yapmak arzusu ile çalışmalar yapmakta. 
 
Resimleri 2009 yılının Eylül ayında, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından Güney Sound "somut olmayan kültürel miras listesine dahil edildi. 
 
Bu tarzı zarif ruh, görünüşte umutsuz ama akıllıca tasvirlerini vurgular. Onun eserleri dokunaklı bir Chujiang şarkıları gibi onurlu ve zarif. 
 
Onun eserleri yurtiçinde ve yurtdışında sanatçılar tarafından 2008, yüksek değerlendirmede "Beşinci Fujian Eyaleti Gençlik Sanat Sergisi ikincilik ödülünü kazandı. 
 
Çağdaş güzel sanatlar ve el sanatları sergisinde eserleri Mükemmellik Ödülü (en yüksek ödül),e layik görüldü. 2011 yağlıboya "Rüya Altıncı Fujian Eyaleti Gençlik Sanat Sergisi -Fly üçüncülük ödülünü kazandı.
 

Hiç yorum yok: