Leser/Okur

20 Ağustos 2013 Salı

Joe Bowler

Ressam Joe Bowler, 1928 New York doğumlu ve üç yaşındayken çizmeye başladı. O, on dokuz yaşındayken ulusal bir dergi için ilk resmi Cosmopolitan tarafından yayımlandı. 

Prestijli Charles E. Cooper Studios, Inc çırak olarak çalışırken o meslekte en iyi sanatçılarından zanaat öğrenme fırsatı oldu. 
Altı ay içinde Joe'nun çizimleri üç büyük dergide konu oldu. 
Bowler Avrupa'da tatil yaparken, 1958 yılında çocuk felci gecirdi. Onun kasları % 100 çocuk felcinden etkilenir. Henry Stano adlı bir fizyoterapist ile 7 yıl çalışma harcadı. Joe çok hareketlilik kazanmış olsa da uzun bir acı dönemi gecirerek yaklaşık üç ay sonra Joe,nin ellerini kullanmayı kazanmış ve sanata geri döndü. 

1952 yılında Çizerler Derneği,ne ve 1992 yılında Fame Çizerler Hall,e seçildi. 1967 yılında New York Sanatçı Guild, Yılın Sanatçısı olarak kendi adını verdi. 1972 yılında, Joe ve eşi Marilyn Hilton Head Island, South Carolina,ya taşındı. 

Resimden portre,ye geçiş yapmak için ideal bir yer olduğunu kanıtladı. Eserleri Hilton Head Island Morris & Whiteside Galerilerinde gösterilmektedir. 2008 10 Mart'ta, Joe karısı Marilyn öldü. 58 yıllik evliliklerinde onlar kelimenin tam anlamıyla gerçek bir ortaklık paylaştı.

Hiç yorum yok: