Leser/Okur

23 Ağustos 2013 Cuma

Jordi Diaz Alama

 
Ressam Jordi Diaz Alama, 1986 yılında Barselona'da doğdu. 
 
O Güzel Sanatlar,dan 2008 yılında mezun olarak Barselona Üniversitesi Okulu'nda bir ressam ve resim öğretmenligini tamamladı. 
 
Daha sonra lisans için Madrid,li ressam Guillermo Muñoz Vera (İspanya) ile Arauco Vakfı,ndan bir yıl için bir burs aldı. 
 
O, Daniel Graves, Ramiro Sanchez gibi öğretmenlerle Floransa Sanat Akademisi,ne çizim ve boyama çalışma programı için Floransa,ya (İtalya) gitti.
 
 2010 yazında, Diaz-Alama Norveçli ressam Odd Nerdrum ile egitim gördü. 2011 yılı yazında Ávila Antonio López Garcia ile çalıştı. Barselona Üniversitesi'nde sanat yapımları Master ve doktora öğrencisi iken  "Figüratif 11" Barselona Sanat ve Sanatçılar Vakfı içinde birincilik ödülüne layık görüldü. 
 
Onun "Chon sevgili Goodbye" Londra Ulusal Portre Galerisi'nde BP Portre tarafından seçildi. 
 
Figurativa adlı 105. yarışma Figüratif Resim ve Heykel Mansiyon aldı. Şu anda Barcelona, Caja de Avila, ve çeşitli galerilerde Modern Sanat Müzesi Avrupa (MEAM) sergilenen eserleri bulunmaktadır.
 
Zaten sayısız sergileri, Uluslararası sanat fuarlarında 25 yıldır vardır. Sanat kurumlarına üyeligi bulunmakta. Halen Castelló 120 (Madrid), El Quatre (Granollers, Barcelona), El Claustre Galeri (Girona), ve Huygens Sanat galerileri ile çalışır.
 

Hiç yorum yok: