Leser/Okur

30 Ağustos 2013 Cuma

Kadir Sisginoglu


Ressam Kadir Şişginoğlu, 1962 yılında Çorum Sungurlu'da doğdu. 1979 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Resim Bölümüne girdi.

Kadir Sisginoglu, 1983 yılında bu bölümün Grafik Anasanat Dalından mezun oldu. Bir süre özel bir kuruluşta el dekor ve cam üstü resim tasarımcısı olarak çalıştı. Bu çalışmaları bir iç mimari tasarımlarında uygulandı. 

Zonguldak ve Malatya'da Resim-İş öğretmeni olarak görev yaptı. 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümüne öğretim görevlisi olarak atandı. 

2000 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Halen KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümündeki görevine devam etmektedir. Sanat eğitimciliği ile birlikte yazı, şiir, resim ve grafik tasarım çalışmalarını da birlikte sürdürdü. 

Yayımlanmış şiir ve çeşitli yazıları ile bazı özel ve resmi kuruluşlar için yaptığı grafik tasarımı çalışmaları bulunmaktadır. Yurt dışında (Kanada), yurt içinde bazı resmi ve özel koleksiyonlarda çalışmaları vardır. BRHD (Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği) üyesidir.

Hiç yorum yok: