Leser/Okur

1 Eylül 2013 Pazar

Elaine Silverman Sturm

Ressam Elaine Silverman Sturm, aslen Montreal, Quebec,li olan sanatçı Toronto, Ontario,da yaşamaktadır. 
O çok erken yaşta ailesinin destegi ile büyümüştür. Onun anne ve babası kağıt ve kalem kullanmaya teşvik etti. Onun yeteneği doğaldır ve o sanat için sevgi ile portreler dahil ilginç sahneleri kendi başına becerilerini geliştirmeye itti. Kişilikli bir gözlemci olarak, Elaine her kişinin benzersiz özellikleri ve güzelliklerini bulmak için ilgisi sonsuz kaynaklara sahip olduğunun bilinci ile çalışmalarını sürdürdü. 
Belirgin yüz hatlarını tasvir ederken, bağlantı ve ruh güzelligi eklemek için yüzelerin altında araştırmalar yapar. Grafit renkli kalem ve kömür malzemeleri çizimde tercih etmektedir. 
Amsterdam, İtalya katedral mimarisine, Toronto,nun yerel pazar yerleri ve kafeterya sahneleri için bir hikayesi daima vardır. Kendi kendini yetiştirmiş bir sanatçı olarak, Elaine her zaman içinde bir sanatçının ruh yaşamı vardı. 
Minnetle saygın sanatçıların yapıcı tavsiyelerini dinleyerek ona yol boyunca bir araya geldigi sanat dehalarının tekniklerini uygulaması mümkün olmuştur. Elaine 2003 yılından bu yana Montreal,de Yıllık Tiroid Sanat Vakfı gösterilerinde aktif bir katılımcı olarak ve açık artırmalarda yardım için çeşitli sanat eserleri bağışladı. Onun eserleri York Üniversitesi,nde Toronto,da ve Osgoode Üniversitesi Salonunda asılıdır.
 

Hiç yorum yok: