Leser/Okur

10 Eylül 2013 Salı

Kay Krapfl

 
Ressam Kay Krapfl, Teksas, Dallas,da doğdu. O daha bir çocuk olarak sanat hakkında her türlü güçlü bilgi ve ilgisi vardı. 
 
Eserleri sürekli deney yoluyla öğrendiği fikirler ve tekniklerden oluşur. Ayrıca Modern Sanat, Pratt Institute, Dallas Ann Cushing Gantz, Des Moines Sanat Enstitüsü'nden John Gordon George McNeil New York Müzesi'nde Stephen Pace ile çalıştı. 
 
Chicago American Sanat Academy,de derslere katıldı. Kay Amerika Portre Derneği üyesi ve Williamsburg Portre Guild kurucu üyesidir. O Büyük Lanexa Studio Tour,a katıldı. Kay York Bu Yüzyıl Sanat Galerisi ve Galeri üyesidir. 
 
O şimdi Williamsburg New Town Sanat Galerisi kurucu üyesidir. Kay,in eserleri  Batı Virginia Üniversitesi, Wheeling Ogelbay Enstitüsü, Moundsville Delf Norma Müzesi, MountainLair Galeri daimi koleksiyonunda ve MAC,da yer almaktadır. 
 
Virginia Hampton Coliseum,da daimi koleksiyonunda çalışmalarını vardır. O Iowa, Pennsylvania, Chicago, Atlanta ve Virginia çok sayıda hakemli gösteri sergilerinde yer aldı ve çok sayıda ödül kazandı.
 

Hiç yorum yok: