Leser/Okur

23 Eylül 2013 Pazartesi

Luiz Carlos Morgilli

Çok yönlü sanatçı Luiz Carlos Morgilli, birçok nitelikleri arasında, aydınlatma, renk ve tonları doğru kullanımı vurgulamada çok usta. 
Onun manzaraları hemen hemen her zaman pastoral evler ve her zaman insan figürleri ve köylülerdir Luız Carlos Morgilli her çizimde zariftir. Bu çok yönlü bir sanatçı geleneksel uyumla ile modernligi birleştirir ve konularda kendinden emin fırça darbeleri o olgun sanatını ortaya koymaktadır. 
Luis Carlos Morhili ( Luiz Carlos Morgilli ) Brezilyalı çağdaş sanatçı. Catanduva, schtat Sao Paolo , Brezilya kentinde 1955 yılında doğdu. Morhili soyadınin "Caserta" İtalya,da yaşayan soyundan geldigini belirtmektedir.  
O Üniversitesi'nde, Profesör Louis Dutta himayesi altinda stüdyoda, 1969 yılında resim ve çizim okumaya başladı. 1974 yılında Luis Carlos Morhili, Oscar Valsachi, Alexander Faust ve Washington Maguetas dahil olmak üzere birçok ünlü sanatçı ile seminerlerde ve atölye çalışmalarında başladı. 
Ama bu yeterli değildi ve çalışmalarına devam etmek amacıyla, yurtdışına gitti ve geçmiş ustaların resimleri üzerinde incelemesi yaptı, Fransa ve İtalya'da müzelerde çok zaman geçirdi. Günümüze kadar kariyerinin başından bu yana Luis Carlos toplu sergilere katıldı, birçok solo ve birçok kez düzenlenen ve sık sık ödül kazandı, Brezilya ve yurt dışında çeşitli sanat fuarları ve yarışmalara, katıldı ve gösterileri çok sayıda ödül kazandı.


Hiç yorum yok: