Leser/Okur

15 Eylül 2013 Pazar

Nesrin Ercan

 
Ressam Nesrin Ercan, Keskinli sanatçı 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun olmuştur. 
 
Sanat yaşamına 1990 yıllarında Ressam Rahmi Pehlivanlı’nın çalışmalarını izleyerek başlamış ve bu anlamda resme yönelişinde büyük dayısı Pehlivanlı’nın etkisi olmuştur. 
 
Yine aynı yıllarda T.M.O. Sanat atölyesine devam etmiş ve Gazi Üniversitesinin o dönemki değerli hocalarından kısa süreli dersler almıştır. 
 
Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği (BRHD) ve Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (GESAM) üyesidir. İlk sergisi 1995 yılında olmak üzere altı kişisel sergi açmış ve derneklerin düzenledigi birçok karma sergiye katılmış olan sanatçının yerli ve yabancı birçok özel koleksiyonda resimleri bulunmaktadır. 
 
Hiçbir sanatçının etkisinde kalmayarak, kendine özgü üslubuyla eserler veren sanatçının ilk dönem çalışmaları belgesel niteliktedir. 
 
Altı sene kadar Dedeman Sanat Galerisi’nin yöneticiliğini yapmış (1995-2001) ve bu süre zarfında çalışmalarına aralıksız devam etmiştir. Halen kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.
 

Hiç yorum yok: