Leser/Okur

21 Eylül 2013 Cumartesi

Ron Sanders

 
Ressam Ron Sanders, 1966 yılında doğdu. Amerika Yağlıboya Derneği ve Ulusal Yağlıboya ve Akrilik Ressamlar Derneği ve Amerika Petrol Ressamlar derneği üyesidir. 
 
Çok sayıda ulusal ve bölgesel ödül ve onur kazanan sanatçının çalışmaları Indiana Şehir Müzesi Koleksiyonu da dahil olmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri boyunca özel ve resmi koleksiyonlarda bulunmaktadır. 
 
Illüstrasyon, güzel sanatlar ve grafik tasarımı da dahil geniş kariyeri olan Sanat İnfüzyon Programı aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri Nane için Yardımcı Tasarımcı olarak para ve madalya tasarım programları üzerinde çalışıyor. 
 
Ron Üniversitede bir illüstratör olarak eğitim aldı ve mezun olduktan sonra, Sanders Amerika Plein Air Ressamlar,dan ödüllü sanatçı Huihan Liu ve sonra-başkanı George Strickland ile yağlı boya eğitimine devam etti. 
 
Ron Sanders Fort Wayne, Indiana,nın bir yerlisi. 
 
O reklam, fotoğraf ve güzel sanatlardan bir BFA ile, Columbus, Ohio Sanat ve Columbus Tasarım Koleji,nden 1989 yılında Magna Cum Laude mezun oldu. Halen Florida Körfez kıyısında ailesiyle birlikte yaşıyor.
 

Hiç yorum yok: