Leser/Okur

15 Ekim 2013 Salı

Al Alexander

 
ABD,li ressam Al Alexander, 67 yaşında, sanatçı arkadaşları ile ilgili tavsiyeleri izleyerek, Milford, New Jersey,e dört yıl önce Atenas sanatçı toplumun saflarına katıldı. 
 
Şimdi Atenas,da bir rustik ahşap eve yerleşmiş geleneksel gerçekçi ressam ve duvar ressamı göz alıcı yağlıboya tablolar, çizimler ve tüm motifleri ve boyutlarda skeçler ile süslü atölyesinde her gün çalışır. 
 
Üretken bir sanatçı Alexander, tuval üzerine şehir sahneleri, manzara, deniz manzaraları, su, portreler ve yerel sahnelerde tekneler, hem de trenler, natürmortlar resim olan nesneleri fotografik gerçekçi detayları ile tasvir etmektedir. 
 
Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere'de profesyonel bir sanatçı ve sanat öğretmeni olarak arkasında etkileyici bir kariyer ile Alexander her şeyi boyamak için güvenli ve de meraklı ve yetenegi var. 
 
Alexander Los Angeles Tasarım Sanat Merkezi Koleji,nde, Güzel Sanatlar lisans ve New York Long Island Üniversitesi'nde Sanat Mastır yaptı. 
 
İngiltere'de iki yıl kadıktan sonra 1986 yılında New Jersey,e taşındı.  1989 yılında, Alexander Orlando,da Florida Walt Disney World Swan ve Dolphin Resort için büyük duvar resimleri onlarca proje için yöneti oldu. 
 
Onun sanat eserleri New Jersey, New York ve Londra, İngiltere,de sergilendi ve aynı zamanda Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri ile kurumsal ve özel koleksiyonlarda yer almaktadır.
 

Hiç yorum yok: