Leser/Okur

2 Ekim 2013 Çarşamba

Alexei Butirskiy


Ressam Alexei Butirskiy, 1974 yılında Moskova, Rusya,da doğdu. 

O, 1992 yılında Moskova Sanat Koleji,ne girdi. 1996 yılında Sanat Koleji'ni tamamladı. O, bir Mükemmellik Diploması ile mezun oldu. 

Alexei Butirskiy, saygın profesör, LS altında çalışmış 1998 yılında Rus Sanatlar Akademisi'nden mezun oldu. O, yüksek onur ile Akademi'nden mezun oldu. Alexei aynı akademide çizim Profesörü olarak hizmet vermektedir. 1996 yılından bu yana, Butirskiy 100'den fazla sergiye katıldı. 

2007 yılının sonbaharında, Alexei Piazza Venezia, Roma, İtalya prestijli Il Vittoriano'da eserlerini sergilemek üzere davet edildi. Alexei resimlerinde renkli ışık efektleri Sofistike uygulama bestelerinin heybetini pekiştirir. 

Butirskiy resimlerinde kendi ışıltılı nitelikleri ve ışık ve karanlık usta varyasyonları ile Claude de Lorraine ve Caravaggio'nun eserlerinin andırıyor. 

Alexei çalışmaları gururla Fransa, İngiltere, genelinde galeriler ve özel koleksiyonlarda sergilenmekte olup Avusturya, Almanya, İsviçre, Japonya, Hollanda, Kanada, Meksika, Rusya ve ABD,de olmak üzere uluslararası kurum-kuruluşlarda eserleri bulunmaktadır. Tuval üzerine ifade edilen şiirsel vizyonlar bir bestecinin müzik notaları olacak kadar bireyseldir.

Hiç yorum yok: