Leser/Okur

20 Ekim 2013 Pazar

Guan ZeJu

 
Çin sanatının usta ressamı Guan ZeJu, Yangjiang, Guangdong Eyaleti,nde 1941 yılında doğdu. 
 
Guangzhou Sanat Enstitüsü,nden mezun olan kıdemli sanatçı, şu anda bulunduğu ve ABD'de çalışmalarını sürdürmektedir. 
 
O Guangzhou Sanatlar Akademisi, Yağlıboya Resim Bölümü'nden mezun oldu ve çalışmalarına 1978 yılına kadar devam etti. 1957 İlk kişisel sergisini küçük gösteriler dahil olmak üzere lisede iken yüz adet üzerinde yağlıboya, suluboya ve karakalem çizimleri gösterildi. 
 
1958 Ortaokulu'nda çalışmaları başladı. Guangzhou Güzel Sanatlar Akademisi,ne Gençlik Sanat Sergisi dahil edilmek üzere eserleri seçilir. 1961 senesinde Orta öğretimden mezun oldu. 
 
Güzel Sanatlar Guangzhou Akademisi. Guangzhou Güzel Sanatlar Akademisi'nde (Yagliboya Resim bölümünde) çalışmalarına başladı. 1966 Guangzhou Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun oldu. Yağlı boya , "Lady Öğretmen," için seçilir. Çin Ulusal Sergi Sanatina dahil edilir ve Guangzhou Güzel Sanatlar Akademisi Müzesi için toplanır. 
 
Çin Ulusal Sanat Müzesi'nde koleksiyonu. 1978 Güzel Sanatlar üzerine Guangzhou Akademisi'nde lisansüstü çalışmalar yaptı. 1985 Çin, Ulusal Yağlıboya Resim Sergisi oldu. Guan Amerika'ya yöneldi ve 2000 yılında Bale Resim Sergisine seçildi bu sergi onun bir ünlü ressam olmasına sebep oldu.
 

Hiç yorum yok: